CULTURE
KULTURA

ORBUS
TOP
PROSE&POETRY - PROZA I POEZIJA
Bosnea littera - Bosnian Letter - Bosansko slovo

Literarne kreacije
KULTURA
Literarne kreacije
Home Diaspora Krajina AKTUA





 




 

Udruženje za kulturu - Novo Sarajevo (KNS)

IV NOVOSARAJEVSKI KNJIŽEVNI SUSRETI - 2010


Preliminaran spisak učesnika kulturne manifestaciji "4. Novosarajevski književni susreti-2010"




"Na osnovu propozicija manifestacije i "Javnog poziva za učešće u programu manifestacije" od 16.07 - 15.09.2010.godine, Organizacioni odbor manifestacije je prihvatio 265 aplikacija za učešće u programu manifestacije za 2010. godinu..."

Preliminaran spisak učesnika kulturne manifestaciji "4.Novosarajevski književni susreti-2010"


Na osnovu propozicija manifestacije i "Javnog poziva za učešće u programu manifestacije" od 16.07 - 15.09.2010.godine, Organizacioni odbor manifestacije je prihvatio 265 aplikacija za učešće u programu manifestacije za 2010. godinu, i to:

I) JAVNI POZIV... 193

a) autorske aplikacije...158
b) "Prva knjiga" - neobjavljena prva knjiga mladih autora BiH... 11
c) nova izdanja knjige/revije.... 24
   * radi prevođenja radova sa slovenskog na bosanski jezik broj učesnika nije konačan


II) EUROORIJENTACIJE (saradnja mladih pisaca Slovenije i BiH)... 32

- 17 autora iz BiH, Slovenija...
* broj autora iz Slovenije nije konačan

III) LITERARNE KREACIJE... 40




 

I) JAVI POZIV:

a) Autorske aplikacije:
 
Bosna i Hercegovina
1. Jusuf Hamzić (BiH)
2. Alisa Maličević (BiH)
3. Mustafa Smajlović (BiH)
4. Meris Osmanović (BiH)
5. Ibrahim Šehović (BiH)
6. Ana Stojčić (BiH)
7. Benjamin Čuruković (BiH)
8. Stjepan Zelenika  (BiH)
9. Aida Šečić (BiH)
10. Mirela Agić (BiH)
11. Igor Beno (BiH)
12. Danja Đokić (BiH)
13. Emina Jusufović (BiH)
14. Radmilo V. Radovanović (BiH)
15. Milo Jukić (BiH)
16. Dragan Mučibabić (BiH)
17. Amer Jaganjac (BiH)
18. Esad Bajtal (BiH)
19. Biljana Gajić (BiH)
20. Amira Kovač (BiH)
21. Gordana Radovanović (BiH)
22. Danijel Gatarić (BiH)
23. Zijad Pandur (BiH)
24. Šeherzada Jakupović (BiH)
25. Muamera Bjelkić-Terzić (BiH)
26. Nurija Delić  (BiH)
27. Anto Zirdum (BiH)
28. Bojana Kulidžan (BiH)
29. Mirjana Kapetanović (BiH)
30. Mirza Mehagić (BiH)
31. Mersida Sadiković-Osmanbašić (BiH)
32. Hanjalić Jasmina  (BiH)
33. Safer Grbić (BiH)
34. Rahmana Kolenda (BiH)
35. Berislav Blagojević (BiH)
36. Dino Porović - Pora (BiH)
37. Adnan Subašić (BiH)
38. Ajla Baručija (BiH)
39. Stojan Janković (BiH)
40. Admir Džanko (BiH)
41. Suada Malkoč-Kovačević (BiH)
42. Emina Džaferović (BiH)
43. Almir Tumbul (BiH)
44. Elma Velić (BiH)
45. Suzana Stupar (BiH)
46. Jelena Božić (BiH)
47. Amela Lerić (BiH)
48. Džabir Sedić (BiH)
49. Velid Bajramović (BiH)
50. Ibrahim Osmanbašić (BiH)
51. Melisa Škulj (BiH) 
52. Aldina Džanko (BiH)
53. Selma Kopić (BiH)
54. Anela Sejarić (BiH)
55. Aldijana Mustafić (BiH)
56. Dragica Grbić Draga (BiH)
57. Ermin Lagumdžija (BiH)
58. Božidar  Škobić (BiH)
59. Srđan Rodić  (BiH)
60. Nikola Baćo Vujnović (BiH)
61. Amina Buljubašić (BiH)

 

Hrvatska
62. Vedran Rutnik (Hrvatska)
63. Ladislav Babić (Hrvatska)
64. Ivica Smolec (Hrvatska)
65. Đurđa Vukelić-Rožić (Hrvatska)
66. Tanja  Stanić (Hrvatska)
67. Iva Papić (Hrvatska)
68. Nedjeljko Kaveljević Ždero (Hrvatska)
69. Tomislav Ribić (Hrvatska)
70. Damir Maras (Hrvatska)
71. Vanja Jambrović (Hrvatska)
72. Josip Matej Bilić (Hrvatska)
73. Karolina Zelenika (Hrvatska)
74. Branimir Kovačević (Hrvatska)
75. Saša Užarević (Hrvatska)
76. Mirna Grbec (Hrvatska)
77. Irena Grubišić-Čabo (Hrvatska)
78. Josip Zlodre (Hrvatska)


Slovenija
79. Alenka Kveder (Slovenija)
80. Dani Bedrač (Slovenija)
81. Ramiz Velagić (Slovenija)
82. Jure Drljepan (Slovenija)
83. Silva Langenfus (Slovenija)
84. Ida Semenič  (Slovenija)
85. Dušan Šabić (Slovenija)
86. Lidija Brezavšček (Slovenija)
87. Milojka Komprej (Slovenija)
88. Andrej Debeljak (Slovenija)
89. Milan Aničić (Slovenija)
90. Boštjan Novak (Slovenija)
91. Alenka Zabukovec (Slovenija)
92. Nataša Kupljenik (Slovenija)
93. Saša Strnad (Slovenija)
94. Branko Baćović (Slovenija)
95. Milena Sušnik-Falle (Slovenija)
96. Ana Porenta (Slovenija)
97.  Jože Kos Grabar (Slovenija)


Srbija
98. Milorad Šuković (Srbija)
99. Vida Nenadić (Srbija)
100. Aleksandra Filipović (Srbija)
101. Živojin Ivković (Srbija)
102. Ivana B. Zajić (Srbija)
103. Katarina Fiamengo (Srbija)
104. Natalija Ž. Živković (Srbija)
105. Aleksandra G Knežević/Petar V Knežević (Srbija)
106. Mirjana Marković (Srbija)
107. Miroslav Kovač (Srbija)
108. Jelica Kiso (Srbija)
109. Dragan Nedimović (Srbija)
110. Vladimir Perić (Srbija)
111. Aleksandara Urošević (Srbija)
112. Nebojša Đorđević (Srbija)
113. Đura Šefer Sremac (Srbija)
114. Ljiljana Crnić (Srbija)
115. Željko J. Cesnak (Srbija)
116. Ognjen Pudar (Srbija)

 

Crna Gora
117. Marija Čolpa (Crna Gora)
118. Jovan Nikolaidis (Crna Gora)
119. Zlatka Emeršić (Crna Gora)

120. Ivan Korponai (Njemačka)
121. Franjo Matanović (Italija)
122. Zorica Sentić (Francuska)



BH-DIJASPORA:
123. Kemal Handan (USA)
124. Asim Bajramović (USA)
125. Enver 'Enko' Kadenić (USA)
126. Senada Smajić (Slovenija)
127. Nijaz Salkić (Slovenija)
127. Arif Haliti (Kosovo)
129. Mustafa Balje (Kosovo)
130. Eldin Eminović (Holandij)
131. Dražen Galić (Holandija)
132. Majo Danilović (Srbija)
133. Veljko Bosnić (Srbija)
134. Amira M. Hamza (Njemačka)
135. Derviš Palić (Njemačka)
136. Rašid Durmić (Njemačka)
137. Mirveta Islamović (Švedska)
138. Jusuf Sulejman (Makedonija)
139. Ibro Suhopoljac (Australija)
140. Arif Ključanin (Novi Zeland)
141. Denis Dželić (Danska)
142. Enes Topalović (Norveška)


Zajednička aplikacije:
KNJIŽEVNI KLUB MOSTAR

143. Berislav Jurič
144. Sonja Jurić
145. Veselin Gatalo
146. Vesna Hlavaček
147. Goran Karanović
148. Ivo Krešić
149. Sanela Kuko Hasović
150. Senka Marić Šarić
151. Irena Marinčić-Dornik
152. Anes Oručević
153. Lidija Pavlović-Grgić
154. Adnan Repeša
155. Ivan Šunjić
156. Ivan Vrljić
157. Emil Karamatić
158. Julijana Bošnjak



 


I-b)
Javi poziv "PRVA KNJIGA" - za neobjavljenu prvu knjigu mladih autora BiH:

1. Snježana Tavić: "Azra" - poezija
2. Hanifa Halilović: "VOLUTABRUM DILUCULO" - poezija
3. Maida Salkanović: "Privremeni bijeg iz besmisla" - proza i poezija
4. Alma Jeftić: "Portret sjećanja" - proza i poezija
5. Adnan Kamenjašević: "Pogled u nebo" - roman
6. Muamera Bjelkić-Terzić: "Zelena rijeka" - poezija
7. Meris Osmanović: "Indigo" - poezija
8. Amir Šulić: "Principi stvarnosti" - poezija
9. Benjamin Čuruković: "Sokak" - poezija
10. Jasminka Pitić: "Tvoja ruka" - poezija
11. Bojana Kulidžan: "Otuđenje" - poezija



I-c) KNJIGE:
1. "INAT BOSANSKOG GOLUBA"- Muhamed Mahmutović (Švedska)
2. "IZ SEVANJA / ŽARENJA" - Manja Žugman Širnik (Slovenija)
3. "SLUČAJKE" - Rajko Glibo (Hrvatska)
4. "ŠALJIVE PJESME", "KAP NA ŽEDNOS USNI", "SVE TIŠI OTKUCAJI" - Natalija Kustović (BiH)
5. "SNOVI NA DLANOVIMA" - Biljana Gajić (BiH)
6. "KNJIGA ŠUMOV" - Ivo Stropnik (Slovenija)
7. "STIHOVI MOJE DUŠE" - Fikreta Karić (BiH)
8. "BAJKA ZA UNU" Denis Dželić (Danska)
9. "ČUJ, OSJETI BOL" Hedina Tahirović-Sijerčić (Njemačka)
10. "POVEZIVANJE" - Branko Baćović (Slovenija)
11. "SVAKODNEVNA VILA" - Ivona Jukić (Sarajevo
12. "PLATNO ŽIVOTA" - Adnan Subašić (Sarajevo)
13. "ŠAPAT HORIONA" - Ibro Suhopoljac (Australija)
14. "AMANET BOSNE" - Asim Bajramović (USA)
15. "NOĆNI ČUVAR TEŠNJA" - Safer Grbić (BiH)
16. "ZA DUŠE SLIČNE MOJOJ" - Amina Buljubašić (BiH)
17. "Ustani kad kažeš Vukovar" - Nikol Šimić Tonin (Hrvatska)
17. "VELIKI BIJEG" - Nermin Aličić (BiH)
18. "KAKO JE TAMO" - Zijad Pandur  (BiH)
19. "O LJUBAVI I TUZI" - Ivica Smolec (Hrvatska)

KNJIŽEVNE REVIJE:

20. VPOGLED (Slovenija)
21. LIRIKON (Slovenija)
22. PARALELE (Slovenija)
23. OTOČJEO (Slovenija)
24. MOTRIŠTA (BiH)



II) EUROORIJENTACIJE:


A) AUTORI IZ BiH

POEZIJA:
1. Benjamin Čuruković ( Zenica) - Kahva na sabah
2. Jelena Božić (Mostar) - Kad se prisutnost zamagli
3. Amer S. Jaganjac (Zenica) - Muzej zaleđenih pogleda
4. Vladan Šipovac (Zvornik) - Violina
5. Tarik Jažić (Sarajevo) - Neobična lovina običnoga lova
6. Ivona Jukić (Sarajevo) - Riječi
7. Martina Franjić (Bihać) - Nagovještaj nečega jednog zimskog dana
8. Jasmin Hasanović (Goražde) - Portret jedne noći
9. Ana Kočo (Sarajevo) - Skečevi o ljubavi sa sarajevskog korza / Scena peta: Zatvoreni u Pandorinoj kutiji
10. Amir Šulić (Banja Luka) - Protivriječje
11. Adnan Subašić (Sarajevo) - Nebeska igra
12. Pijo Pleh (Turska) - Život
13. Inda Mulaahmetović (Sarajevo) - Nakon svega ostaje trag
14. Džabir Sedić (Sanski Most) - Znanje
15. Sajda Zukić (Zenica) - Spoznaje

KRATKA PRIČA:
16. Dragana Janković (Banja Luka) - Nije on kriv
17. Elma Velić (Bosanska Krupa) - O piscu



B) AUTORI IZ SLOVENIJE

1. Sergej Harlamov
2. Barbara Žvirc
3. Patricija Logar
4. Maja Visinski
5. Gregor Rozman
6. Nataša Kramberger
7. Miha Mele

8. Barbara Ülen


III) LITERARNE KREACIJE- 2010:

a) Dobitnici priznanja za kreativan literarni izražaj za 2010 .godinu:

Književna omladina: Osnovna škola: Leyla Hasanbegović (Sarajevo) i Ana Stojčić (Mostar)
Srednja škola: Adnan Subašić (Sarajevo) i Inda Mulaahmetović (Sarajevo);
Mladi autori: Amar Sarajlić (Sarajevo) i Igor Beno (Čapljina);
BiH-dijaspora: Denis Dželić (Danska) i Hedina Tahirović-Sijerčić (Njemačka).


b) Proslijeđuje uspješnih radova prema Međunarodnoj kulturnoj manifestaciji: "IV Novosarajevski književni susreti-2010"

Pored dobitnika priznanja po jedan rad od 32 autora se proslijeđuje prema Međunarodnoj kulturnoj manifestaciji: 
"IV Novosarajevski književni susreti-2010" i to, prema kategorijama:

Književna omladina BiH:
1. Haris Čolić -  "U kandžama smrti"
2. Salko Čampara - "Svijet koji vidim i svijet koji želim"
3. Nejra Čaušević - "Moj kosmos"
4. Altea Kuduz - "Otrgnuto od zaborava"
5. Mirza Rastoder - "Sebilj pjeva dok grad spava"
6. Džana Bašić - "Krenimo ispočetka"
7. Lejla Hasanbegvić - "Moje nade, moji snovi"
8. Armin Hadžiavdić -  "Praznik je u mom gradu"
9. Edita Velić - "U oklopu šutnje"
10. Esma Musić - "Sjaj u očima i izblijedjeli snovi"
11. Lamija tiro - - "U oklopu šutnje"
12. Safet Salkanović - "Varka i djevojčica"
13. Šeherzada Jakupović - "Stara trešnja"


Mladi autori BiH:

14. Adi Jasarevic - "I"
15. Amer Jaganjac - "Plamen mudrosti glupaka"
16. Benjamin Čuruković - "Šminka"
17. Elma Velić - "U srcu mome skriven od zaborava (Bosanski Novi)"
18. Maja Ručević - "Guske"
19. Mirza Mehagić - "Sakib"
20. Nedim Jahić "Odlazak Leona Janečeka iz umrlog grada"
21. Nurija Delić - "Pred vratima 11/6   PMF - Sarajevo)
22. Ena Salkanović - "U oklopu šutnje"
23. Tarik Jažić - "Na raskrižju svjetova"
24. Jasmin Hasanović - "Tišina I"

BH-dijaspora:

25. Kemal Handan (SAD) - "Mami mladog slikara"
26. Veljko Bosnić (Srbija) - "Ljeto"
27. Meho Jakupović (Englaska) - "Dječak i most"
28. Majo Danilović (Srbija) - "Hibernacija"
29. Mirveta Islamović (Švedska) - "U susret vam idem prijatelji"
30. Semira Jakupović (Englaska) - "Ravnodušnost"
31. Sulejman Aličković (Luksemburg) - "Istina nurom obasjana"
32. Jasmin Latić (Srbija) - "Bosni"



Zahvaljujemo se svim učesnicima manifestacije na povjerenju.


Organizacioni odbor manifestacije
Ibrahim Osmanbašič


KNS / 20.09.2010.


HOME










GOVORI I PIŠI PRAVILNO
 BOSANSKIM JEZIKOM